« Tagasi

Emmaste laste 2015. aasta kunstiloomingu näitus Sõru muuseumis

Sõru muuseumis avatakse 2. juunil Emmaste laste 2015. aasta kunstiloomingu näitus „….PRUUNIKS, 2. JUUNIKS?"

Näitus on valminud Sõru muuseumi ja Emmaste Põhikooli koostöös. Emmaste Põhikooli 95. aastapäevale pühendatud näitus kuulub kooli juubeliürituste programmi. Näituse kuraator ja kujundaja on Emmaste kooli kunsti- ja käsitöö õpetaja Eila Tõnisson.

Näituse pealkirjaks on sõnad Kristiina Ehini populaarsest laulust „Kauges külas", kus noort neiut kurvastab vanaisa ja vanaema koduküla ilma panga-automaadi, poe, teiste noorte ja pidudeta.

Niisugusest  suvitajalikust  vaatenurgast nähakse  ka Hiiumaa rannakülasid. Kuna meie kogukonna noored just niisugustes külades elavadki, siis selgub, et kui oskame teadvustada ja hinnata oma esivanemate pärandit ja hiiu keelt, on võimalik on ka teistsugune suhtumine.  „Kaugus" võib piirduda „pangaautomaadi-igatsusega" . Neile, kes märgata oskavad, sisaldab „kaugus" aga pangaautomaadist palju tähtsamaid asju. Noored autorid on   leidnud püsiväärtusi, mida vaatajatega jagada. Näitus kutsub  kaasa mõtlema.

Näituse kujundaja Eila Tõnisson  on oma õpilaste loomingu kõrvale pannud ka näituse omaenda töödest „….KAUGES RANNAKÜLAS  HALDIS". Õpilaste ja õpetaja loomingu koosvaade tekitab erinevate elukogemuste  kõneka dialoogi.

Mõlemat näitust toetab Kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupp.

Näitus on avatud 3. juunist kuni augusti lõpuni K-P 11-17.

Helve Russak

Direktor